Uudised

Ajutine muudatus Taffeli krõpsude ja pähklite tootmises

12.05.2022

Kogu maailm, kaasa arvatud meie Orklas, jälgime pingsalt Ukrainas toimuvat sõda. Invasioon Ukrainasse on rahvusvahelise õiguse rikkumine, täiesti vastuvõetamatu ja väärib hukkamõistu. Sõda on humanitaarkatastroof, mis mõjutab negatiivselt ka toiduainete tootmiseks vajalike toorainete kättesaadavust.

Ukraina on maailmas üks olulisemaid toidutoorme tootjaid, tarnides kartulit, nisu, otra, maisi, rapsi ja palju muud. Samuti on Ukraina maailma suurim päevalilleõli tootja. Seoses Venemaa invasiooniga Ukrainasse ei ole päevalilleõli enam maailmaturgudel saadaval.

Päevalilleõli nappus on probleem kogu toiduainetööstusele, sest selle asendamine toiduainetes, mis nõuavad kuumutamist ja õlis praadimist, on selle ainulaadse maitse ja kvaliteedi tõttu keeruline. Päevalilleõli kasutatakse laialdaselt paljudes toiduainetes, sealhulgas meie Taffeli kartulikrõpsude ja pähklite valmistamisel ning alternatiive peaaegu polegi. Seetõttu asendab Orkla ajutiselt sarnaselt teistele ettevõtetele päevalilleõli kestlikkuse printsiipe järgides toodetud palmiõli vastu. Toodete kvaliteet ja maitse sellest ei muutu.

Päevalilleõli võtame uuesti kasutusse esimesel võimalusel