Uudised

Taffel muutis palmiõli tagasi päevililleõliks

30.03.2023

Meil on hea meel teatada, et pärast 2023. aasta jaanuari me oma tootmises enam ajutiselt kasutusele võetud sertifitseeritud palmiõli ei kasuta. Naaseme tuttava päevalilleõli ja üksikute toodete puhul ka rapsiõli segu juurde ning nende õlidega valmistatud tooted ilmusid poelettidele veebruarist. Palmiõli kasutuselevõtt 2022. aasta mais oli ajutine meede, mis oli seotud Venemaa agressiooniga Ukrainas ja päevalilleõli kättesaadavusega sel hetkel maailmaturul. Me ei pöördu palmiõli juurde tagasi.

Sõda Ukrainas jätkub inim- ja humanitaarkatastroofina ning kahjuks oli päevalilleõli pikaajaline kättesaadavus veel 2022. aasta lõpus ebakindel. Seetõttu hakkasime järk-järgult uuendama pakendeid taimeõli info osas ning need uute siltidega pakendid on jõudnud ka poelettidele. Uuenenud pakendis loetleme kolm taimeõli (päevalille-, palmi- ja rapsiseemneõli), isegi kui kasutatakse ainult päevalille-rapsiõli segu. Parim viis tootes kasutatud õli kontrollimiseks on vaadata pakendil olevat templit seoses “Parim enne” kuupäevaga.

Alustame palmiõli märgistuse eemaldamist oma tooteinfolt ja pakenditelt 2023. aasta kevade jooksul.


Ajutine muudatus Taffeli krõpsude ja pähklite tootmises

12.05.2022

Kogu maailm, kaasa arvatud meie Orklas, jälgime pingsalt Ukrainas toimuvat sõda. Invasioon Ukrainasse on rahvusvahelise õiguse rikkumine, täiesti vastuvõetamatu ja väärib hukkamõistu. Sõda on humanitaarkatastroof, mis mõjutab negatiivselt ka toiduainete tootmiseks vajalike toorainete kättesaadavust.

Ukraina on maailmas üks olulisemaid toidutoorme tootjaid, tarnides kartulit, nisu, otra, maisi, rapsi ja palju muud. Samuti on Ukraina maailma suurim päevalilleõli tootja. Seoses Venemaa invasiooniga Ukrainasse ei ole päevalilleõli enam maailmaturgudel saadaval.

Päevalilleõli nappus on probleem kogu toiduainetööstusele, sest selle asendamine toiduainetes, mis nõuavad kuumutamist ja õlis praadimist, on selle ainulaadse maitse ja kvaliteedi tõttu keeruline. Päevalilleõli kasutatakse laialdaselt paljudes toiduainetes, sealhulgas meie Taffeli kartulikrõpsude ja pähklite valmistamisel ning alternatiive peaaegu polegi. Seetõttu asendab Orkla ajutiselt sarnaselt teistele ettevõtetele päevalilleõli kestlikkuse printsiipe järgides toodetud palmiõli vastu. Toodete kvaliteet ja maitse sellest ei muutu.

Päevalilleõli võtame uuesti kasutusse esimesel võimalusel